sobota, 30 kwietnia 2011

Umowa zlecenie a umowa o dzieło: co każdy student powinien wiedzieć

Zanim pójdziesz do pracy, by nieco podreperować swoje studenckie finanse, poznaj różnice między najczęściej stosowanymi przez pracodawców formami umów. Czym różni się umowa zlecenie od umowy o dzieło? Która jest korzystniejsza? Oto krótki poradnik.

niedziela, 24 kwietnia 2011

Kredyty studenckie – wciąż niedoceniane

Biorąc pod uwagę niezwykle niskie oprocentowanie kredytów dla żaków, nie można po prostu z nich nie skorzystać. Kredyty studenckie są zadziwiająco tanie, obecnie oprocentowanie to tylko 1,9%.

środa, 20 kwietnia 2011

Praca czasowa - daj się wynająć


Czym jest praca tymczasowa? Inna nazwa to leasing pracownika lub outsourcing. Dla studenta to nie tylko sposób na niezły zarobek i wpis do CV, ale też szansa na nawiązanie cennych kontaktów w branży, z którą wiąże przyszłość. 

poniedziałek, 18 kwietnia 2011

5 sposobów na wymarzony staż


Zbliżają się wakacje, studenci wyruszają na stażobranie. Część musi wyrobić obowiązkowe godziny praktyk, inni chcą zainwestować w swoją przyszłość i zdobyć cenne doświadczenie. Jak znaleźć staż w firmie, do której niemal nie można się dostać? Oto 5 sprawdzonych sposobów na osiągnięcie sukcesu. Wyprzedź szaraków i zdobądź najlepszy staż!

piątek, 15 kwietnia 2011

Czy student musi być biedny? 3 mity o studenckich finansach.


Stereotyp jest następujący: student jest biedny, wciąż kombinuje, na czym oszczędzić, nie dojada, a grosiki otrzymane od rodziców głownie przepija. Mało kto jednak zauważa, że w ostatnich latach ten stereotyp mocno się zdezaktualizował. Jak wygląda sytuacja finansowa polskiego studenta? Oto 3 najpopularniejsze mity.

środa, 13 kwietnia 2011

Studenckie finanse: o co w tym wszystkim chodzi?


Chcesz być bogatym studentem czy biednym studentem? Niezależnie do tego, czy już studiujesz, czy dopiero wybierasz się na studia, staniesz przed takim dylematem. Przed Tobą dwie drogi: wiszenie na portfelu rodziców, najtańsze piwo z supermarketu, ubrania z lumpeksów i puste CV lub samodzielność i niezależność finansowa, pieniądze na wiele przyjemności, rozwijająca się kariera zawodowa i CV bogate w ciekawe doświadczenia. Jeśli ta druga wydaje Ci się ciekawsza, ten blog jest właśnie dla Ciebie.